Het Concertgebouw is al jarenlang een vertrouwde klant van Suit Up. Een samenwerking waar wederzijds vertrouwen, kwaliteit en oog voor detail centraal staan. In 2024 benaderde Het Concertgebouw ons met een bijzondere uitvraag: het bedenken, ontwikkelen en uitrollen van een volledig nieuwe bedrijfskledingcollectie voor 2025. Een pitchtraject waarin alles samenkwam wat dit iconische instituut vertegenwoordigt — en waar wij als Suit Up met volle overtuiging voor wilden gaan.
Het Concertgebouw heeft een heldere missie: mensen verrijken en verbinden met een sublieme muzikale ervaring. Die ambitie vertaalt zich niet alleen naar muziek, maar ook naar uitstraling. De nieuwe bedrijfskleding moest stijlvol, feestelijk en herkenbaar zijn, perfect passend bij het interieur en het karakter van het gebouw. Tegelijkertijd waren duurzaamheid, inclusiviteit, comfort en functionaliteit absolute vereisten. En dat voor een zeer diverse groep medewerkers, van hospitality en suppoosten tot beveiliging, horeca en operationele dienst.
Daarnaast moest de collectie:
Een complexe en ambitieuze uitvraag, precies waar wij energie van krijgen.
“Samen met Het Concertgebouw ontwikkelde Suit Up een duurzame, inclusieve en tijdloze bedrijfskledingcollectie die perfect past bij de uitstraling van het iconische gebouw en de dagelijkse werkzaamheden van de medewerkers.”
Als vaste leverancier namen wij eerst deel aan de marktconsultatie. Hierin hebben we uitgebreid inzicht gegeven in onze werkwijze, visie op duurzaamheid, inclusiviteit en maatwerk, én onze ervaring binnen de culturele en hospitality sector. Dit vormde de basis voor verdere gesprekken en uiteindelijk de uitnodiging voor de pitch.
Met één duidelijk doel: het behoud van deze bijzondere klant én het ontwikkelen van een waanzinnig sterke collectie die recht doet aan Het Concertgebouw en haar medewerkers.
Onze pitch richtte zich niet alleen op design, maar vooral op samenwerking. We presenteerden een collectieconcept waarin stijl, comfort en functionaliteit samenkomen, met oog voor verschillende functies en informelere concertvormen zoals Pop & Jazz en educatieprogramma’s.
Met succes: Suit Up won de pitch.
Na het winnen van de pitch startte het echte werk. In nauwe samenwerking met Het Concertgebouw organiseerden we een uitgebreide draagproef. Medewerkers uit verschillende afdelingen testten de kleding in de praktijk. Hun ervaringen, feedback en wensen werden actief opgehaald en verwerkt in het ontwerp.
Deze aanpak zorgde niet alleen voor betere kleding, maar ook voor draagvlak. Medewerkers voelden zich gehoord en betrokken, dat zie je terug in het eindresultaat.
Om ervoor te zorgen dat iedereen zich comfortabel en zelfverzekerd voelt in de nieuwe bedrijfskleding, organiseerden we meerdere pasdagen op locatie. Tijdens deze dagen werden medewerkers persoonlijk en op maat ingemeten. Met een brede matenrange en verschillende combinatiemogelijkheden is de collectie echt inclusief en geschikt voor ieder lichaam en iedere functie.
Ook voor nieuwe medewerkers en uitzendkrachten is de collectie eenvoudig na te leveren en te beheren.
Het resultaat is een duurzame, tijdloze en veelzijdige bedrijfskledingcollectie die perfect aansluit bij:
Een collectie die subliem en herkenbaar is, maar vooral comfortabel en functioneel. Ontworpen om jarenlang mee te gaan, geproduceerd met respect voor mens en milieu, en gedragen met trots.
Een samenwerking om trots op te zijn
Deze case laat zien waar Suit Up voor staat: langdurige partnerships, maatwerk, betrokkenheid en kwaliteit. Samen met Het Concertgebouw hebben we niet alleen kleding ontwikkeld, maar een collectie die bijdraagt aan de totale beleving, voor medewerkers én bezoekers.